Spotkanie w sprawie wiatraków 16 kwietnia 2011r. 12-04-2011

W sobotę 16 kwietnia w Sali GOK-u we Włosieniu odbędzie się spotkanie w sprawie wiatraków.


Na spotkaniu będzie obecna pani Poseł na sejm RP Elżbieta Witek, która jest mocno zaangażowana i dobrze zorientowana w tej tematyce.Pozdrawiam,
Wojciech Zembik


12.04.2011. 16:26

Obchody I rocznicy katastrofy pod Smoleńskiem 08-04-2011

W czwartek 7 kwietnia w ramach obchodów rocznicy katastrofy pod Smoleńskiem w sali Łużyckiego Centrum Rozwoju odbyła się prezentacja filmu „List z Polski” i spotkanie z posłami Prawa i Sprawiedliwości panią Marzeną Machałek i Piotrem Cybulskim.

Organizatorem wieczoru był pełnomocnik PiS na powiat lubański Wojciech Zembik.

Licznie przybyli mieszkańcy Lubania w atmosferze zadumy obejrzeli poruszający w swej treści film Mariusza Pilisa. Po projekcji były wypowiedzi posłów oraz dyskusja wszystkich uczestników, której tematem było szereg zagadnień nie tylko w sprawie smoleńskiej ale pytano gości o sprawy bieżącej polityki i bezpieczeństwa państwa.

Po długich wypowiedziach pani poseł Marzeny Machałek i pana posła Piotra Cybulskiego oficjalnie zakończone spotkanie wyszło na zewnątrz gdzie szereg pytań zadawali dziennikarze. Tego rodzaju spotkania są organizowane systematycznie przez Klub Gazety Polskiej w Lubaniu przy ul. Dolnej 4 i cieszą się coraz większą popularnością a ich terminy i tematy są przedstawiane na stronie internetowej www.pisluban.pl. W najbliższym terminie jeszcze w kwietniu może odwiedzić nas pan Piotr Cybulski w sprawie naszych kopalin i bezpieczeństwa energetycznego.

Czwartkowe obchody rocznicy tragedii smoleńskiej przebiegły w serdecznej choć mało optymistycznej atmosferze.

08.04.2011. 15:34

Lubańskie Pismo Samorządowe 06-04-2011

Zapraszamy do zapoznania się z Lubańskim Pismem Samorządowym. Periodykiem wydawanym przez Prawo i Sprawiedliwość w Lubaniu.

Pobierz: Lubańskie Pismo Samorządowe 01/2011

06.04.2011. 17:25

Obchody rocznicy 10 kwietnia w Lubaniu 04-04-2011

W ramach obchodów rocznicy 10 kwietnia,

Prawo i Sprawiedliwość

oraz

Klub Gazety Polskiej

w Lubaniu zapraszają na prezentację filmu

List z Polski”

w reżyserii Mariusza Pilisa

która odbędzie się w czwartek 07 kwietnia 2011 o godz. 18.00

w Sali Łużyckiego Centrum Rozwoju, ul. Rynek-Sukiennice 38 w Lubaniu

w programie także: Prezentacja-wspomnienie ofiar katastrofy, Spotkanie z parlamentarzystami PiS.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Swój przyjazd 7 kwietnia potwierdziła nasza pani poseł Marzena Machałek.

Swój udział w spotkaniu 7 kwietnia potwierdził pan Piotr Cybulski polski polityk, inżynier leśnik, poseł na Sejm V i VI kadencji.
Ostatni raz odwiedził nas na konwencji przed wyborami samorządowymi. Zawsze ma bardzo ciekawe wystąpienia.
Zrobił wszystko, żeby w czwartek przyjechać do Lubania.


04.04.2011. 11:22

Pamiętamy i czekamy na IV RP ! 04-04-2011

Pamiętamy i czekamy na IV RP !

To co stało się 10 kwietnia 2010 w Smoleńsku miało zdecydowanie zakończyć plan tworzenia przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego IV Rzeczypospolitej czyli normalnego państwa polskiego. W przeciwieństwie do obecnie rządzących, których działania zdecydowanie owe państwo praktycznie zlikwidowały profesor Lech Kaczyński zamierzał je wykreować w jedynie możliwy sposób tak jak tylko w jeden sposób buduje się dom oparty na fundamentach i zwieńczony dachem dający schronienie domownikom, gościom i stanowiący gniazdo rodzinne dla wszystkich dzieci. Problem polega na tym, że ta koncepcja jako alternatywę ma tylko naszą ojczyznę jako rosyjsko-niemieckie kondominium czyli kraj bez armii, służb specjalnych z niby wymiarem sprawiedliwości , niby oświatą i bez infrastruktury, gdzie w mediach leci ciągle kabaret i żadna tragedia nie ma winnych. Kraj pozbawiony źródeł dochodu jakimi są przede wszystkim nowe technologie rodzące się w armii i przemyśle zbrojeniowym a wdrażane w rodzimym przemyśle, chronione przez służby specjalne i patenty. Prezydent Lech Kaczyński był prawdziwym inżynierem państwa . Rozumiał i doskonale łączył wszystkie jego elementy , takie jak naród, kultura, religia, warunki geopolityczne i naturalne. Państwo zbudowane według tego jedynego sensownego modelu jest marzeniem wszystkich Polaków. Gdy w końcu stanie się realną rzeczywistością naprawdę wszyscy będziemy z niego zadowoleni i spokojni o przyszłość następnych pokoleń. Nawet ci, którzy wiele lat niszczyli Polskę dla źle pojętego własnego interesu lub przymuszeni do tego układem czy też zbiegiem wydarzeń powinni pozwolić na powstanie IV RP bo tak naprawdę wszyscy płyniemy tym okrętem więc jeśli zatonie to co pozostawimy naszym dzieciom? Czy tak wiele trzeba aby Polska dysponująca tak wielkimi zasobami naturalnymi w przeliczeniu na jednego obywatela i tak wielkim potencjałem ludzkim była krajem dobrobytu?

Wystarczy by w Polsce rządzili ludzie, którzy tego bardzo pragną i w tym celu działają kierując się prawdą i uczciwością. Takimi ludźmi byli niewątpliwie pasażerowie lotu do Smoleńska. Także wielu europejskich przywódców z naszego sąsiednich państw zamierzało realizować model państwa według tych samych reguł a prezydent Lech Kaczyński był ich liderem.

Naszym marzeniem i obowiązkiem pozostaje realizacja wizji tej państwa zwłaszcza, że jest to konieczne do bezpiecznego funkcjonowania całej Europy.

Nie pozwolimy na narzucenie nam poglądów ani sposobu funkcjonowania w naszym państwie osobom odpowiedzialnym za zniszczenie Polski i to co zdarzyło się w Smoleńsku.

Żałobę zakończymy po zrealizowaniu marzeń naszego prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Wojciech Zembik

04.04.2011. 11:07