Czytasz: Strona główna · PISmo Lubańskie · Wybory 21 pażdziernika


 

Wybory 21 pażdziernika 21-10-2009

Wybory 21 października cofnęły Polskę do dnia obalenia rządu Jana Olszewskiego 5 czerwca 1992.
Teraz jednak powodzenie tego planu było wynikiem brutalnej dwuletniej ofensywy wszystkich sił sprzymierzonych przeciw polskiemu rządowi rodem z PiS walczącemu ze spuścizną komunizmu. Ekipa Donalda Tuska zwieńczyła sukces wyłudzeniem zaufania młodych Polaków rzucając hasła bez pokrycia z nadzieją, że nadużycie nie zostanie rozliczone bo najwyżej najbardziej zainteresowani zostaną za granicą.
Po wyborach w 2005 roku zaplanowano akcję unicestwienia Prawa i Sprawiedliwości ,które po krótkim czasie rządzenia miało mieć kilkuprocentowe poparcie w tym celu PO postawiło niemożliwe do przyjęcia warunki koalicji, do której nie przystąpił także PSL, a LPR i Samoobrona traktowały wejście do rządu jako pole do forsowania własnych interesów.

W walce o interesy Polaków rząd Jarosława Kaczyńskiego pozostał sam atakowany przez ogromne grupy zainteresowane utrzymaniem w Polsce korupcji, korporacji, braku silnego wymiaru sprawiedliwości i polskich służb specjalnych. Rządzenie w tej sytuacji straciło sens . Społeczeństwo musi praktycznie przekonać się co do prawdziwych intencji liderów PO i PSL, które dla osób potrafiących wyciągać wnioski z historii są oczywiste. Można oczywiście mówić o błędach PiS-u i rozczarowaniach zarówno zawiedzionych wyborców jak i samych członków ale w tym momencie kiedy wyborcy głosowali często przeciw Prawu i Sprawiedliwości kierując się emocjami bez analizy rzeczywistej sytuacji sam PiS musi przegrupować szeregi, wyciągnąć wnioski z całej kampanii i jej skutków.

W dalszej pracy dla Polski Prawo i Sprawiedliwość będzie jak dotychczas stawiać na szeroką pracę w terenie bezpośrednio ze społeczeństwem bo to daje rzeczywiste porozumienie i budowę elektoratu odpornego na szum medialny. Jako opozycja PiS będzie dalej obiektem ataków gdyż nie został osiągnięty główny cel jakim było zmarginalizowanie tej partii na scenie politycznej. Dlatego też ciągle starano się zdyskredytować i ośmieszać członków i elektorat tego ugrupowania jako niewykształconych i zacofanych nieudaczników.

Hasła o przyszłości, tolerancji, spokoju i współpracy mają zastąpić logiczną taktykę przemian, gdzie likwidacja WSI, walka z korupcją i przestępczością była wielkim osiągnięciem Prawa i Sprawiedliwości. Był to jednocześnie warunek konieczny dalszych przemian, które w innym przypadku pozostaną w sferze wyborczych obietnic Platformy Obywatelskiej. Jako pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości na powiat lubański mam nadzieję, że ten układ polityczny stworzy w najbliższym czasie wyraźnie spolaryzowaną i oczywistą dla wyborców i polityków konfigurację.

Pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości
na Powiat Lubański
Wojciech Zembik

21.10.2009. 23:55