Pamiętamy i czekamy na IV RP ! 04-04-2011

Pamiętamy i czekamy na IV RP !

To co stało się 10 kwietnia 2010 w Smoleńsku miało zdecydowanie zakończyć plan tworzenia przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego IV Rzeczypospolitej czyli normalnego państwa polskiego. W przeciwieństwie do obecnie rządzących, których działania zdecydowanie owe państwo praktycznie zlikwidowały profesor Lech Kaczyński zamierzał je wykreować w jedynie możliwy sposób tak jak tylko w jeden sposób buduje się dom oparty na fundamentach i zwieńczony dachem dający schronienie domownikom, gościom i stanowiący gniazdo rodzinne dla wszystkich dzieci. Problem polega na tym, że ta koncepcja jako alternatywę ma tylko naszą ojczyznę jako rosyjsko-niemieckie kondominium czyli kraj bez armii, służb specjalnych z niby wymiarem sprawiedliwości , niby oświatą i bez infrastruktury, gdzie w mediach leci ciągle kabaret i żadna tragedia nie ma winnych. Kraj pozbawiony źródeł dochodu jakimi są przede wszystkim nowe technologie rodzące się w armii i przemyśle zbrojeniowym a wdrażane w rodzimym przemyśle, chronione przez służby specjalne i patenty. Prezydent Lech Kaczyński był prawdziwym inżynierem państwa . Rozumiał i doskonale łączył wszystkie jego elementy , takie jak naród, kultura, religia, warunki geopolityczne i naturalne. Państwo zbudowane według tego jedynego sensownego modelu jest marzeniem wszystkich Polaków. Gdy w końcu stanie się realną rzeczywistością naprawdę wszyscy będziemy z niego zadowoleni i spokojni o przyszłość następnych pokoleń. Nawet ci, którzy wiele lat niszczyli Polskę dla źle pojętego własnego interesu lub przymuszeni do tego układem czy też zbiegiem wydarzeń powinni pozwolić na powstanie IV RP bo tak naprawdę wszyscy płyniemy tym okrętem więc jeśli zatonie to co pozostawimy naszym dzieciom? Czy tak wiele trzeba aby Polska dysponująca tak wielkimi zasobami naturalnymi w przeliczeniu na jednego obywatela i tak wielkim potencjałem ludzkim była krajem dobrobytu?

Wystarczy by w Polsce rządzili ludzie, którzy tego bardzo pragną i w tym celu działają kierując się prawdą i uczciwością. Takimi ludźmi byli niewątpliwie pasażerowie lotu do Smoleńska. Także wielu europejskich przywódców z naszego sąsiednich państw zamierzało realizować model państwa według tych samych reguł a prezydent Lech Kaczyński był ich liderem.

Naszym marzeniem i obowiązkiem pozostaje realizacja wizji tej państwa zwłaszcza, że jest to konieczne do bezpiecznego funkcjonowania całej Europy.

Nie pozwolimy na narzucenie nam poglądów ani sposobu funkcjonowania w naszym państwie osobom odpowiedzialnym za zniszczenie Polski i to co zdarzyło się w Smoleńsku.

Żałobę zakończymy po zrealizowaniu marzeń naszego prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Wojciech Zembik

04.04.2011. 11:07

Przyjazd do Lubania pana Mariusza Pilisa reżysera filmu „List z Polski” 04-04-2011

26 maja planowany jest przyjazd do Lubania pana Mariusza Pilisa reżysera filmu „List z Polski”.

Ze względu na napięte terminy ta wizyta nie była możliwa w dniu 7 kwietnia dlatego wstępnie została zaplanowana na czwartek 26 maja o godz. 18 w sali Łużyckiego Centrum Rozwoju, ul. Rynek-Sukiennice 38 w Lubaniu.

Wszystkie spotkania organizowane przez lubański PiS oraz klub Gazety Polskiej mają na celu podawanie jak najszerszym kręgom osób informacji z pierwszej ręki, informacji prawdziwej, która w oficjalnych mediach jest praktycznie nieosiągalna. Podczas swojej wizyty w Lubaniu pan Mariusz Pilis będzie przedstawiał także swoją książkę pod tym samym tytułem. Jest to drugi niezależny reżyser filmowy jaki odwiedził Lubań, 18 stycznia odbyło się spotkanie z panem Piotrem Zarębskim reżyserem filmu „Więźniarki”.

Lubański Klub Gazety Polskiej systematycznie oprócz spotkań organizuje w swojej siedzibie przy ul. Dolnej 4 w Lubaniu projekcje filmów niezależnych twórców. W innych częściach naszego kraju takie filmy jak „List z Polski” wyświetlane są w szerszych kręgach nie wyłączając szkół ponadgimnazjalnych. W powiecie lubańskim stosunkowo niewiele osób korzysta z naszych zaproszeń co skłania nas do dalszych działań informacyjnych .

Najszybciej postaramy się umieszczać wszelkie aktualności na naszej stronie internetowej www.pisluban.pl.

04.04.2011. 11:03

Piotr Zarębski w Lubaniu 04-03-2011

Pan Piotr Zarębski przyjechał z Łodzi do Lubania specjalnie na spotkanie z sympatykami Gazety Polskiej i Prawa i Sprawiedliwości w powiecie lubańskim.

Kilkuletnie już kontakty z reżyserem „Więźniarek” polegają na ciągłym przesyłaniu aktualnych informacji pocztą elektroniczną na adresy lubańskich członków i sympatyków PiS i Klubu GP.  


Szkoda, że do siedziby klubu GP przy ul. Dolnej 4 przybyło raptem tylko kilkanaście osób.

Ciekawe opowieści pana Piotra trwały cztery godziny i objęły większość życia reżysera od szkoły średniej poprzez studia w łódzkiej filmówce i zaangażowanie w walkę o wolną Polskę. Wiele miejsca zajęły też ciekawe opowiadania o podróżach na wszystkie kontynenty świata. W najbliższym czasie w klubie GP w Lubaniu zostanie zaprezentowany film „Solidarność”.

04.03.2011. 15:22

Oświadczenie Wojciecha Zembika 26-11-2010

Szanowni Państwo! Pod koniec wyborów samorządowych 2010 pragnę podziękować wszystkim naszym wyborcom, którzy nie zważając na atmosferę stwarzaną wokół Prawa i Sprawiedliwości w środkach masowego przekazu oddali swój głos na naszych kandydatów. Wdzięczność i szacunek przekazuję także startującym z list PiS i wszystkim osobom wspierającym naszą kampanię. Wyniki wyborów dają nam wiele wskazówek dla naszej dalszej pracy w najbliższej kadencji samorządu.


Wojciech Zembik

Prawo i Sprawiedliwość w powiecie lubańskim


Oświadczenie

Szanowni Państwo, Prawo i Sprawiedliwość na terenie miasta Lubania i całego powiatu lubańskiego nie prowadziło w żadnym wypadku negatywnej kampanii wyborczej.

Niestety nie była to powszechna praktyka i między innymi przypadkami trafiło się pismo rozsyłane listownie a także innymi sposobami , w którym w żenujący sposób opisywano funkcjonowanie pracowników UM Lubań, a zakończono ten materiał wezwaniem do głosowania na Wojciecha Zembika co też dla wielu osób stanowiło podstawę do wskazania lubańskiego Prawa i Sprawiedliwości jako jego źródła. Było to też podstawą niewybrednych ataków na PiS w internecie. Apeluję, aby osoby , których dobre imię zostało naruszone w tym tekście zaczęły ścigać jego autora za pośrednictwem prokuratury.


Wojciech Zembik

Prawo i Sprawiedliwość w powiecie lubańskimBardzo dziękuję wszystkim Państwu, którzy oddaliście swój głos na kandydatów

Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych 2010.

Głosy jakie otrzymałem przy kandydowaniu na burmistrza miasta Lubań w liczbie 960 to kapitał jaki w drugiej turze wyborów burmistrza miasta pragniemy przekazać na Arkadiusza Słowińskiego, który naszym zdaniem gwarantuje zarządzanie miastem dla dobra wszystkich mieszkańców. 

Zagłosujmy wszyscy razem na Arkadiusza Słowińskiego !


Wojciech Zembik

Prawo i Sprawiedliwość w powiecie lubańskim

26.11.2010. 15:58

Sprostowanie 13-11-2010

Na skutek drobnej pomyłki na jednym z plakatów zamieszczono przy kandydacie z gminy Siekierczyn, Krzysztofie Wendt błędne informacje dotyczące jego wykształcenia. W chwili obecnej osoba ta posiada niepełne wyższe wykształcenie i kontynuuje naukę. W miejsce tytułu magister, powinien znaleźć się licencjat. Plakaty z powyższą informacją zostały rozpowszechnione za co bardzo przepraszamy.

Poniżej prezentujemy opis wykształcenia uzyskany od kandydata:
Krzysztof Roman Wendt, lat 22, absolwent Wydziału Politologii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy, student studiów magisterskich Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Stosunki Międzynarodowe.

13.11.2010. 13:11