Czytasz: Strona główna · Aktualności · Wybory prezydenckie 2010 wygrało hasło „ZGODA BUDUJE”


 

Wybory prezydenckie 2010 wygrało hasło „ZGODA BUDUJE” 03-07-2010

Oczywiście nie zostało powiedziane najważniejsze, czyli : „ZGODA KOGO Z KIM ?” , „ZGODA NA CO?” i "CO TAK NAPRAWDĘ TA ZGODA ZBUDUJE?”.

W tych wyborach wyborcy Bronisława Komorowskiego wyrazili zgodę na państwo polskie budowane bez tych podstaw, bez których żadne państwo funkcjonować normalnie nie może.

Tymi podstawami są :
- silna armia
- służby chroniące rodzimy kapitał
- sprawny wymiar sprawiedliwości
- administracja służąca wszystkim obywatelom
- politycy walczący o interesy Polaków.

Państwo pozbawione tych atrybutów nie jest w stanie rozwiązywać żadnych  istotnych problemów, które muszą być rozwiązywane za pomocą mechanizmów państwowych będących pochodnymi wyżej wymienionych podstaw państwa.
Ich brak jest coraz bardziej widoczny.
W czasie powodzi to praktycznie nie armia ratowała ludność i zabezpieczała zalane tereny przy pomocy wyszkolonych młodych żołnierzy wyposażonych w nowoczesny sprzęt ale powodzianie ratowali się jak mogli własnymi siłami a w telewizji mogliśmy obserwować pojedyncze śmigłowce i amfibie , które miały wystarczyć na ratowanie stu tysięcy zalanych gospodarstw.
Brak ochrony rodzimego kapitału, który powinien wytwarzać nowe technologie, wykorzystywać nasze bogactwa naturalne i jak prawie wszędzie na świecie generować największe zyski do budżetu państwa skutkuje kompletną i obiektywnie nieusprawiedliwioną katastrofą skarbu państwa.
Zaniechanie ścigania sprawców afer i zbrodni pozbawi polskich obywateli resztek należnych im środków finansowych i podstaw bezpieczeństwa.
Administracja dalej nie zadba o zbudowanie zabezpieczeń przeciwpowodziowych,
dróg i innych elementów  infrastruktury.
Na to zgodzą się politycy mający dziś wszystko co do rządzenia naszym krajem potrzebne.
Politycy, członkowie i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości nigdy się na to nie zgodzą !

Wojciech Zembik
Pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości na powiat lubański

03.07.2010. 23:15